איטום גגות

איטום גגות הוא תחום אחד הבעייתיים בשיפוצים, אחד הבעיות הגדולות באיטום היא שלא תמיד מיקום הנזיל מים גלוי לעין. דבר נוסך הוא שאם רואים רטיבות במקום X   המים יכולים לחזור בכלל מאזור Y  שאינו באזור הקרוב בכלל.

לכן אם אתם רוצים אחריות אמתית וגם שקט עתידי מעבודות איטום גגות. כדאי לכם לחפש בעל מקצוע איכותי עם ניסיון באיטום והמלצות.

איטום קירות אפשרי בסנפלינג , על פיגום, על במת הרמה או סולמות. על מנת לאטום את הקירות כמו שצריך יש להיות בקיא בחומרי איטום שונים הנמצאים בשוק. זאת על מנת להבטיח סיכוי גבוה יותר למניעת חזרה של קבלן האיטום גגות לתיקונים חוזרים.

הכנת גגות לאיטום גגות מקצועי

הכנת הגג לאיטום גגות מקצועי היא אחת המרכיבים החשובים ביותר באיטום במקצועי.

את הגג יש לנקות היטב ולהסיר חלקים רופפים שאינם תפוסים חזק בתשתית. התשתית חייבים להיות נקיה.  על מנת היקשרות למקשרים (חומר קישור בין התשתית הקיימת לחומר האיטום) השונים וחומרי האיטום.

יש לוודא שהתשתית חזקה על מנת שייתפס עליה החומר המקשר ! ולאחר מכן לבצע פריימר וחומרי איטום.

בטקל לעבודת איטום גגות

יציקת בט קל היא תשתית בטון קל אשר יוצקים אותה על הגג ויוצרים שיפועים חדשים ותקניים להובלת המים,  למרזבים וניקוזם מהגג על מנת למנוע שלוליות וחדירת מים.

ביצוע עבודות בטקל מבצעים במקרה של בעיות בשיפועים של הגג ועל מנת ליצור שכבה אחידה וחזקה המשמשת כתשתית לאיטום גגות.

איטום מרתף בבית פרטי

בתים פרטיים רבים עם קומת קרקע ובפרט עם מרתף סובלות מבעיות של רטיבות ועובש בקירות.

בדרך כלל בעיות אילו נובעות מחוסר איטום תקין של הקירות העוטפים את המרתף או בקירות הצמודים לקירות החיצוניים בקומה הראשונה, או מאיטום לקוי של קירות אילו.

על מנת לתקן את חדירת המים יש לחפור בהיקף הבית או בסביבת האזור הפגוע מחדירת מים לקיר או לתקרה.

לאחר החפירה יש לגלות את הקיר התחתון ואן אן אז לבנות חגורת בטון קטנה. לאחר ניקוי של המשטח יש לבצע איטום היקפי.

עבודת איטום מרתף בבית פרטי, מחירה יכול לנוע בדרך כלל בין 18000-60000 שקלים תלוי בגישה ובקושי העבודה ובגודל אזור האטימה.

איטום קירות וחלונות בסנפלינג

ביצוע עבודות גובה בסנפלינג על מנת לפתור בעיות חדירת מים. עקב איטום חלונות לקוי הינו אחד הבעיות הנפוצות בעבודות איטום קירות וגגות . אם יש רטיבות רק באזור החלונות בבית כנראה שזו הסיבה.

ביצוע איטום באמצעות עבודת גובה בסנפלינג על ידי צוות מקצועי ומוסמך על ידי משרד העבודה. עבודות בגובה מיוחדות, פיגומים, במות הרמה, מנופים ועוד.

במקרה שהתשתית חזקה ויציבה יש לבצע איטום היקפי לחלון על מנת למנוע חדירה חוזרת לחלון. את תיקון צבע ושפכטל הפנימי, מומלץ לתקן רק לאחר שהקיר מתייבש.

איטום אמבטיה

איטום חדר מקלחת בבית הינו האיטום שיש בכל בית, והוא דואג לצנוע חדירת מים אל השכן מתחת אליו. עבודת האיטום בבית צריכה להתבצע בכל הרצפה ולגובה של יותר מ30 סנטימטר.  ובהיקף אזור הרחצה (מקלחון\אמבטיה) יש לבצע עד גובה 200 סנטימטר בכל ההיקף.

לפני האיטום יש לבצע מריחת בטון על כל צינור במים. והביוב ולדאוג לתשתית חלקה ונקיה עם רולקות מסביב ולהמתין לייבוש מלא. רק לאחר מכן יש למרוח 2 שכבות איטום על התשתית. ואז רק ממלאים חול\ שומשום וניתן לבצע עבודות ריצוף.

כאשר מבצעים שיפוץ אמבטיה קומפלט יש לבצע איטום מקלחת ואיטום בסביבת האמבטיה.

חומר לאיטום גגות

ישנם חומרי איטום קירות  רבים בשוק ולהן רובם העיקרי וההבדלים ביניהם: חומר איטום לגג מרוצף. הוא חומר איטום אשר צריך היות שקוף על מנת לא לקלקל את נראות הגג.

אלא במקרים שאין חשיבות לנראות הגג כלל.

יריעות ביטומניות לאיטום גג ישנם 2 סוגים שנמכרות בארץ. הראשונה, יריעות ביטומניות 4 מילימטר. והשניה, היריעות התיקניות הנם של  5 מ"מ אז שימו לב ותדרשו את היריעות העבות יותר.

כי רק יריעות ביטומניות  מילימטר (מ"מ) עומדות בתקן הישראלי, אז שלא יחסכו עליכם.  ישנם חומרים וסוגים שונים של חומרי איטום. לכל חומר יש את הייחודיות שלו וההתאמה שלו למשטחים מסוימים הנדרשים לאיטום.

איטום בסנפלינג – עבודות גובה בסנפלינג

עבודות איטום רבות דורשות ביצוע עבודות סנפלינג, עבודות סנפלינג בדרך כלל זולות יותר מהזמנת פיגומים או במות הרמה שונות.

אנשי סנפלינג לא מעטים מומחים באיטום בשל הניסיון שלהם והדרישה הגוברת לגולשי סנפלינג.  בתחום איטום הגגות ועבודות איטום קירות בפרט !

החיסרון בביצוע עבודות גובה בסנפלינג שתהליך העבודה איטי יותר בהרבה עקב בעיית נגישות ונוחות עבודה.  וגם מחירי עובדים או קבלני סנפלינג יקרה ביחס פועל שיפוצים מקצועי בקרקע.

אך עם כל החסרונות האלו בעבודות גובה בסנפלינג, עדיין ברוב המקשרים עבודות סנפלינג זולות יותר לביצוע מכל אפשרות אחרת לעבודות בגובה.

איטום מחיר

מחיר עבודות איטום משתנה מגג לגג עקב מספר פרמטרים והם: נוחות עבודה, מצב התשתית הקיימים. מצב התקלות והבעיות הקיימות בשטח, הימצאות שיפועים תקינים ושיטות האיטום הקודמות.

על מנת לקבל מחיר איטום  אתם מוזמנים ליצור קשר ולקבל הצעת מחיר.

הדקל שיפוצים מבצעים איטום גגות במרכז בערים: תל אביב, רמת גן, הרצליה, גבעתיים רמת השרון, פתח תקווה, ראשון לציון, הוד השרון, כפר סבא, רעננה, גבעת שמואל, גני תקווה , באר יעקב, לוד, רמלה, יהוד-מונוסון, סביון, מודיעין-מככבים-רעות, ראש העין, רחובות, נס ציונה, אלעד, נתניה, בני ברק, כפר שמריהו ועוד.

 

עבודות איטום בערים בדרום: אילת, אופקים, אשדוד, אשקלון, קריית גת, שדרות, דימונה, נתיבות, ערד, קריית מלאכי ושדרות.

 

עבודות איטומים בערים בצפון: חיפה, קיסריה, אור עקיבא, חדרה, טבריה, בית שאן, עפולה, צפת , נוף הגליל.